czytaj więcej
Krzywy Domek

Najdziwniejsza budowla Świata, którą można zobaczyć w środku „Monciaka”, stała się wizytówką Sopotu i obowiązkowym punktem na mapie każdego turysty.

Bajkowy budynek zainspirowany rysunkami Jana Szancera przyciąga uwagę nie tylko wizualnie, ale również mentalnie. Tradycją jest złożenie przez osoby biorące udział w wydarzeniach kulturalnych, podpisu na ścianie Krzywego Domku, nazywanej „Ścianą Sławy”, która jest polską odpowiedzią na amerykańską Promenadę Gwiazd.

Ten jeden z wielu urzeczywistnionych przez twórców Krzywego Domku niezwykłych pomysłów, sprawił, że w roku 2009 budynek zyskał nominację do konkursu na 7 cudów Trójmiasta, a wśród internautów zdobył ogromną sympatię i rzesze fanów.

Wieczorem Krzywy Domek tętni życiem. Tutejsze kluby, puby, gwarantują bogaty repertuar imprez, a wysoki poziom i różnorodność zaplecza gastronomicznego zadowolą wszystkie gusta, te wyszukane i te tradycyjne..

Krzywy Domek – to miejsce które nie śpi !

Informacje:
ul.Bohaterów Monte Cassino 53, 80-001 Sopot

Hipodrom

Światowy kurort jeździectwa, na którym odbywają się największe imprezy i wyścigi konne na skalę międzynarodową.

Międzynarodowa kolebka zawodów jeździeckich z dyscyplin takich jak: skoki, ujeżdżenie czy wszechstronny konkurs konia wierzchowego.

Hipodrom jest miejscem, gdzie:

- w sezonie letnim organizowane są emocjonujące wyścigi konne,

- nauczysz się jazdy konnej – od postaw, jak i doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów. Poza językiem polskim trenerzy posługują się także j. angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Nauka odbywa się latem na świeżym powietrzu, a w zimie  na największej w Polsce hali jeździeckiej,

- prowadzone są zajęcia z hipoterapii, która odgrywa niezwykle dobroczynne działanie w rehabilitacji psycho-ruchowej, oddziałując jednocześnie ruchowo, sensorycznie, psychicznie i społecznie,

- znajdziesz pensjonat dla koni – zapewniane są boksy wraz z wyżywieniem i obsługą,

- zorganizujesz kulig przestronnymi saniami, do których zaprzężone są wspaniałe konie ciągną rząd mniejszych saneczek, pędząc przez pokryty białym puchem tor! Trzeba tego spróbować!

 

Informacje:

www.hipodrom.sopot.pl/pl

czytaj więcej
czytaj więcej
Adventure Park

Rozległy teren stworzony z myślą o pasjonatach wypoczynku i sportu na wolnym powietrzu w najróżniejszej formie, np.: paintball, off-road, park linowy, quady.

Chcesz poczuć smak przygody lub zdrowej rywalizacji? To miejsce jest idealne dla Ciebie, odnajdziesz się w nim jak kropla w morzu. Nieustanne atrakcje, jakie oferuje park wpływają pozytywnie na każdego odwiedzającego.

Niezwykłe miejsce dla nieprzeciętnych ludzi

AquaPark

Park tworzą różnej wielkości baseny, połączone ze sobą kanałami przepływowymi oraz mostkami, pozwalającymi na swobodne przemieszczanie się Gości przebywających w strefie basenowej.

To atrakcje wodne, które zostały zaplanowane z myślą o odwiedzających w każdym wieku. 

Główną część parku stanowią różnej wielkości baseny, połączone ze sobą kanałami przepływowymi oraz mostkami, pozwalającymi na swobodne przemieszczanie się Gości przebywających w strefie basenowej.

czytaj więcej
czytaj więcej
Sierra Golf Club

Pełnowymiarowe pole golfowe klasy mistrzowskiej o łącznej powierzchni 82ha, wyposażone w nowoczesny driving range, putting, chipping i pitching green.

Profesjonalny obiekt sportowy z 18 dołkowym polem golfowym klasy mistrzowskiej (72 par) oraz Akademia Golfa, czyli treningowe 9 dołków oraz driving range (26 osłoniętych od deszczu stanowisk), putting, chipping i pitching green.

Pole golfowe jest położone w niezwykłym otoczeniu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Bardzo dobrze skomunikowane.

Parkowy charakter pola zachwyca każdego swoim pięknem i feerią barw o każdej porze roku. Golfiści natomiast doceniają trudny charakter pola z szybkimi greenami, zróżnicowanym terenem, z licznymi stawami i strumykami.

Dzięki ogromnej pracy i staraniom najlepszych greenkiperów Sierra Golf Club jest polem golfowym na światowym poziomie. To tu odbywają się najważniejsze wydarzenia sportowe w najpiękniejszej z dyscyplin sportu – golfa:

- Kwalifikacje do Omega Golf Tournament
- European Senior Men’s Team Championship by BMW 2014
- European Senior Women’s Team Championship 2016
- Profesional League pro Golf Tour LOTOS Polish Open 2015 (transmitowanego na żywo w TVP Sport)

Kids Club

Idealne miejsce do zabawy i rozwijania kreatywności, w którym zdecydowanie odnajdzie się najmłodszy Gość.

Kolorowy świat modułów Instore Kids Corners zapewnia mnóstwo radości dodatkowo wpływa na rozwój poznawczy i fizyczny dzieci. Bliskość plaży gwarantuje świetną zabawę, nie tylko latem. AquaPark Sopot z wieloma zjeżdżalniami oferuje moc wodnych atrakcji.

czytaj więcej
czytaj więcej
Saun Spot

Oryginalna atrakcja zlokalizowana na jednej z sopockich plaż czeka na wielbicieli morza i gorącej sauny.

 Saunspot oferuje przyjemny zimowy relaks z widokiem na morze i Zatokę Gdańską.

News Map

Interaktywna mapa, która sprawi, że poznanie miasta i jego atrakcji będzie możliwe za jednym dotknięciem dłoni.

Innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu perfekcyjnie zaplanujesz swój pobyt nad morzem.

czytaj więcej
czytaj więcej
JUMPCITY

Park Trampolin JUMPCITY

 to miejsce, w którym znajdziecie mnóstwo atrakcji, takich jak: basen z gąbkami, arena z koszami do ćwiczenia wsadów, ścieżki akrobatyczne, trampoliny sportowe czy arena dodgeball przeznaczona do gry w zbijaka.

Centrum Nauki Experyment w Gdyni

Jedno z pierwszych polskich centrów nauki.

Pozwala na efektywne przyswajanie wiedzy, pomaga zrozumieć otaczające procesy, pobudza ciekawość świata. Oferta dla rodzin, młodzieży i dorosłych - każdy znajdzie coś dla siebie!

czytaj więcej